Internet jest miejscem, w którym roi się od wielu podrobionych przedmiotów, które zachęcają swoją niską ceną. Niestety nie tylko ubrania i kosmetyki są podrabiane na szeroką skalę. Ten problem dotyczy również sprzętu elektronicznego, w tym urządzeń Konica Minolta. Aby zapobiec temu procederowi, firma ostrzega i uczula swoich klientów, aby byli czujni i świadomi tego zagrożenia.

Na kupowaniu podróbek firmy KonicaMinolta cierpi zarówno marka jak i jej klienci. Należy pamiętać, że podrobiony sprzęt nigdy nie cechuje się tak wysoką jakością jak oryginalny, a co więcej może spowodować uszkodzenie innych elementów infrastruktury. Gorsze parametry, których nie widać „gołym okiem” mają wpływ na jakość pracy oraz na wydajność. Marka natomiast traci na tym swoją nienaganną reputację.

Użytkownicy, którzy są zainteresowani urządzeniami KonicaMinolta, powinni je kupować u autoryzowanych przedstawicieli, którzy są w stanie zagwarantować dostarczenie oryginalnego sprzętu. KonicaMinolta to firma, dla której priorytetem jest wysoka jakość dostarczanych usług, a także zadowolenie klientów.